Crowd at concert

Zabezpieczenie imprezy masowej

Imprezy masowe kiedyś kojarzyły się wyłącznie z dużymi koncertami gwiazd rocka i popu. Jednak dziś to bardzo popularny sposób spędzanie miło czasu z okazji różnego rodzaju świąt, wydarzeń, wystąpień, konferencji, różnego rodzaju spotkań. Organizowane są też eventy dla firm, a nawet bale i bankiety na ślubach, czy innych uroczystościach rodzinnych. Wiele nowoczesnych technologi służy temu, by każda impreza była wyjątkowa, na długo zapadała w pamięć i kreowała konkretny klimat. Warto zapoznać się z tym, jakie możliwości do stworzenia wyjątkowych, unikatowych imprez masowych dają nam nowoczesne technologie.

Efekty na imprezach masowych, jakie mamy dzięki nowoczesnym technologią:

  1. Pokazy laserowe, czyli tak zwany mapping laserowy to niezwykłe widowisko często zsynchronizowane z muzyką. Tego typu pokazy czasem stanowią tło dla tancerzy na scenie, a czasem są show samym w sobie. Zapewniają niezwykłe doznania artystyczne dla wszystkich uczestników.
  2. Visual Pixel Poi Show. Tego typu rozwiązanie zapewnia niezapomniane wrażenia dla każdego z widzów. Polega ono na rysowaniu w powietrzu różnego rodzaju grafik za pomocą światła ledowego. Efekt, jaki widzą uczestnicy eventów, jest z góry zaprogramowany pod kątem konkretnej imprezy. Dlatego właśnie organizowanie imprez firmowych, czy wszystkich innych eventów może posiadać wyjątkowy klimat przypisany do rodzaju wydarzenia. Na ślubie można za pomocą świetlnego występu pokazywać nowożeńców, a na imprezie firmowej sukcesy minionego roku całej korporacji.
  3. Hologramy 3D. Hologramy były od jakiegoś czasu stosowane w klubach jako niezwykle ciekawa dekoracja, jednak ostatnimi czasy robią prawdziwą furorę na imprezach masowych i eventach. Możliwe jest zastosowanie zarówno projekcji na folii, jak i tiulu holograficznym. W obydwu wersjach efekt jest piorunujący. Obserwatorzy mają wrażenie, jakby wyświetlane obrazy pojawiały się w powietrzu.

Warto również zapoznać się z tym, jak powinno wyglądać zabezpieczenie imprezy masowej. Imprezy można podzielić na te o podwyższonym i niepodwyższonym ryzyku. Zabezpieczenie imprezy masowej, gdzie ryzyko jest podwyższone, powinno zawierać z góry określoną liczbę członków służb informacyjnych oraz porządkowych. Obsługa imprez masowych tego typu powinna stanowić minimum piętnaście osób, na dwustu uczestników, z czego ochrona, to przynajmniej pięćdziesiąt procent wszystkich ludzi zajmujących się zabezpieczeniem imprezy. Na każde kolejne sto osób powinno przypadać minimum dwóch członków służb.
W przypadku imprezy o niepodwyższonym ryzyku ilości osób, jakie mają je ochraniać, są nieco mniejsze. Tu na trzystu uczestników powinno przypadać dziesięciu członków służb, a na każde kolejne sto osób uczestniczących w imprezie, ilość osób ją ochraniających ma wzrosnąć o jedną. Ochrona powinna stanowić minimum dwadzieścia procent wszystkich służb dbających o zabezpieczenie imprezy masowej.

Wspaniałym pomysłem jest wykorzystywanie nowoczesnych technologii do organizowania niezapomnianych eventów, zarówno tych firmowych, jak i prywatnych. Tego typu wydarzenia mogą bawić i uczyć, a ich wyjątkowy klimat zapada w pamięć na długie lata.