Neon keyboard with enter button. Focus on the .

Logowanie do ING online

Bank ING zapewnia klientom bezpieczeństwo oraz poufność danych, między innymi poprzez szyfrowanie danych czy zatwierdzanie transakcji kodami autoryzacyjnymi. Zapoznaj się z tymi metodami, instrukcją korzystania oraz z podstawowymi zasadami logowania do ING online.

Jak się logować?

Logowanie do ING online można wykonać na 2 sposoby – poprzez przeglądarkę internetową w komputerze lub po wcześniejszym pobraniu darmowej aplikacji na telefon komórkowy. Aplikacja mobilna oferuje więcej możliwości i funkcji w porównaniu do tradycyjnej bankowości. Daje możliwość płatności telefonem w sklepie, sprawdzenia stanu konta lub wykonywania przelewów na swoje konta bez konieczności logowania. Aplikację Moje ING możesz dostosować do swoich indywidualnych potrzeb, wybierając najbardziej potrzebne Ci funkcje i skróty. Dostępna jest dla klientów posiadających system operacyjny Android (od wersji 5.0) lub iOS (od wersji 11). Umożliwia generowanie kodów BLIK czy powiadomienia PUSH po transakcji.
Logując się pierwszy raz, należy aktywować dostęp do konta w formie elektronicznej oraz nadać hasło. Aktywacja systemu bankowości nastąpi po wpisaniu jednorazowego kodu wysłanego SMS na nasz numer telefonu lub listownie do miejsca zamieszkania. Z kolei login znajdziemy aplikacji mobilnej Moje ING lub w treści umowy podpisanej z bankiem.

Sposoby logowania do konta

Tradycyjne logowanie poprzez przeglądarkę internetową na komputerze można wykonać na 2 sposoby:
• Wpisanie loginu i hasła maskowanego złożonego z 5 wybranych znaków,
• Wpisanie loginu i hasła maskowanego złożonego z 5 wybranych znaków oraz kodu SMS.
Poprzez aplikację Moje ING zalogujesz się naprawdę szybko, za pomocą 3 sposobów:
• Logowanie 4-cyfrowym PIN-em, nadanym przy pierwszym uruchomieniu aplikacji;
• Logowanie odciskiem palca poprzez przyłożenie palca do czytnika linii papilarnych w telefonie. Rozwiązanie to wymaga posiadania modelu smartfona zawierającego taki czytnik oraz system iOS od iOS 10.3 lub Android od wersji 6.0;
• Logowanie Face ID poprzez spojrzenie na telefon, dostępne dla użytkowników iPhone’a X.

Bezpieczeństwo bankowości internetowej

Logowanie do ING online sprawia Ci trudności? Twoje konto zostało zablokowane? Zablokowanie systemu bankowości nastąpić może np. po kilkukrotnym błędnym wpisaniu hasła. Skorzystaj z naszego Centrum pomocy. Sprawdź odpowiedzi na najpopularniej zadawane pytania oraz skorzystaj z porad i rozwiązań. Możesz też skontaktować się telefonicznie z naszymi konsultantami.
Bankowość internetowa ING online to wiele korzyści. Umożliwia logowanie z profilem zaufanym do urzędów, pozwalając załatwić wiele spraw wygodnie i bez wychodzenia z domu. Warto pamiętać o regularnej zmianie hasła niezbędnego do logowania, najlepiej co 30 dni. Utrudni to dostęp osobom postronnym do naszego konta. Pamiętaj by nie pokazywać nikomu swojego loginu i hasła. Pamiętaj że bank nigdy nie wymaga podania pełnego hasła, a jedynie kilka wybranych znaków.
Bank ING oferuje także specjalną platformę bankowości internetowej dla firm – ING Business.

Sam system i logowanie do ING znajdziesz pod adresem: https://www.ing.pl/