Building savings and increase emergency funds

Kim jest rentier?

Rentier to człowiek utrzymujący się z dochodów płynących od posiadanego kapitału, posiadłości, odsetek od papierów wartościowych lub depozytu bankowego. Jednymi słowy – każdy kapitał pracuję na rentiera.

CO ZROBIĆ, ABY ZOSTAĆ RENTIEREM?

By stać się rentierem, należy posiadać sporą kwotę gotówki, która w danej chwili nie jest nam potrzebna do tego, by związać koniec z końcem i zapewnić sobie stałość finansową. Jeśli mamy na koncie sporo „zbędnej” gotówki, możemy je zainwestować, po to, by odsetki z tej inwestycji gwarantowały nam stałe i wystarczające źródło dochodu.

Metod na zainwestowanie pieniędzy jest wiele. Możemy na przykład zainwestować leżące na koncie pieniądze w zakup kilku mieszkań i już do końca życia utrzymywać się z wynajmu naszych nieruchomości.

Jeżeli takie rozwiązanie nam nie odpowiada, możemy również zainwestować w tzw. start-upy, czyli młode, innowacyjne przedsiębiorstwa, dzięki którym osiągniemy sukces oraz stały dochód na resztę życia. Chcąc inwestować pieniądze i stać się rentierem, nie musimy angażować się tylko w start-upy.

Możemy także wesprzeć finansowo inną koncepcję lub konkretną osobowość, np: producenta filmu, inwestora, który pomaga uzdolnionemu sportowcowi itp. Ważne natomiast, by wcześniej podpisać umowę na regularne zwracanie procentu zysku przez np: dwadzieścia najbliższych lat. Jeszcze innym sposobem na inwestycję pieniędzy jest ich wpłacenie na lokatę rentierską.

Tego typu produkt bankowy pozwala depozytorom utrzymywać regularną wypłatę wypracowanych odsetek. Dzięki temu inwestor,czyli klient banku, może osiągnąć status rentiera i nie przejmować się na długi okres pracą zarobkową.

W momencie zostania rentierem, utrzymujemy się z odsetek, osiągamy niezależność finansową, najlepszy stopień spełnienia zawodowego. Wolność finansowa w tym słowa znaczeniu daje nam niezależność, począwszy od pracodawcy i sztywnych godzin pracy. Rentier dodatkowo,nie ma obowiązku podjęcia pracy, bowiem środki na swoje utrzymanie osiąga z podjętych inwestycji.